DSC_1704-16.jpg

(Įrankio apžvalga įkelta iš www.zuklesdienorastis.lt)

Šiandien kelias valandas pavyko praleisti prie upės, kur išbandžiau, dar vakar parduotuvėje gulėjusį Mantaray Elite Medium feeder 3.6m iki 75 gr. užmetimo meškerykotį. Apie jį ir norėčiau kiek daugiau papasakoti, nes pirmi įspūdžiai tikrai lenkia turėtus lūkesčius.
Trumpai apie jo technines charakteristikas:
Ilgis: 3.6 m;
Svoris: 205 gr;
Transportavimo ilgis: 126 cm;
Dalys: 3+2;
Medžiaga: anglies pluoštas;
Rankena: Kamštinė;
Akcija: Progresyvi;
Maks. testas: 75 gr;
Pirmo žiedo skersmuo: 16 mm;
Viršūnėlės skersmuo: 3,4 mm;
Dėklas: minkštas medžiaginis + tūba.

Na, bet charakteristikos charakteristikomis, svarbiausia pirmas įspūdis. O jis išties geras, dar parduotuvėje, kai gauni meškerykotį ne tik medžiaginiame dėkle, tačiau dar ir plastikinėje, tvirtoje tūboje – tai išties nuteikia labai teigiamai. Ir nors visus savo feeder-ius transportuoju dėkle su ritėmis, ši tūba puikiai tiks saugoti spiningams įvairiuose žygiuose.

DSC_1664-2.jpg

DSC_1665-3.jpg

DSC_1671-5.jpg

Meškerykočio bandymas vyko vidutinės tėkmės upėje, su nedideliu iki  2,3 metro gyliu, kur 60 gramų šėryklėlę 20 metrų atstume karts nuo karto prarisdavo. Kibo vidutinio dydžio kuojos ir pusės kilogramo sveriantys karšiukai – pats tas koto krikštui. Manau šis meškerikotis tiks ne tik stovinčiam vandeniui, bet ir tokioms, vidutinės tėkmės upėms.
Meškerkotis išties labai lengvas, liaunas ir grakštus, mintyse jį bandžiau lyginti su Drennan Medium feeder, tačiau be reikalo – jie visiškai kitokie, greičiau reiktų lyginti su Acolyte serija. Mantaray Elite Medium yra labai plonu, „slim“ blanku, lengvas kas visiškai nevargina rankos, rodos juo gali visą dieną lupti intensyviai kimbančią smulkę ir tai neatsibos o ranka nepavargs.

DSC_1672-6.jpg

DSC_1678-7.jpg

Į akis pirma krenta meškerykočio žiedeliai, jie lyg nukopijuoti iš „match“ tipo plūdinių meškerykočių – ant aukštų kojelių, atiraukti nuo blanko ir lengvi. Nežinau ar dėl žiedelių ar dėl progresyvios blanko akcijos, tačiau šėrykla metasi šiuo meškerykočiu labai puikiai ir be didesnių pastangų. Naudojau 0.12 mm storio 4 gijų pintą valą, tad gaudyti buvo vienas malonumas. Dar apie akciją, ji tikrai labai neįprasta. Kol meškerikotis neapkrautas dirba praktiškai tiktai viršūnėlė, visa kita išlieka labai standu, o gavus apkrovos į darbą įsijungia praktiškai visas blankas ir iš greitos akcijos pavirsta į parabolinį linkimą, kas labai padeda traukiant žuvį. Kotas išties sugeria visus žuvies smūgius, puikiai juos amortizuoja, taip atleisdamas žvejui visas klaidas.

DSC_1679-8.jpg

DSC_1682-9.jpg

Nors blankas ir plonas, tačiau pakankamai galingas, gaudžiau 60 ir 70 gr. šėryklėlėmis ir visiškai nejaučiau didelio diskomforto, su 80 gr. + jaukas, kotas jau apsikrauna ir drąsus metimas nepavyks. Bet jis tam ir neskirtas, smagiausias svoris apie 50-60 gramų plius jaukas.
Meškerykotis labai jautrus, puikiai matomi net menkiausi kibimai, o kimbant karšiukui rodės, kad anam gale kelių kilogramų galiūnas.

DSC_1688-11.jpg  DSC_1689-12.jpg

Turi šis meškerikotis, mano nuomone, ir vieną trūkumą – tai tik dvi viršūnėlės įeinančios į komplektą 1 ir 2 uncijų, anglinės. Greitesnėje tėkmėje reiktų dar vienos – 2,5 ar 3 oz. Aš taip pat bandysiu sau įtraukti į komplektą ir 1 ar 0,75 oz stiklinę viršūnėlę stovinčiam vandeniui.
Toks štai mano pirmas įspūdis, praleidus kelias valandas ant upės kranto – reziumuojant, tai Flagman gaminys, tikrai vertas kiekvieno už jį išleisto euro – įsigysite nenusivilsite ;)

DSC_1691-13.jpg

Sekite mus Facebook'e

Siekdami pagerinti jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus. Paspaudę „Sutinku“ arba naršydami toliau sutiksite su slapukų įrašymu. Daugiau apie slapukus ir kaip jų atsisakyti.

Privatumo politika